System żaluzji aluminiowych BSP BS

System żaluzji BSP BS obejmuje zarówno elementy podkonstrukcji jak i lamele aluminiowe. Znajduje on zastosowanie przede wszystkim na dachach budynków jako osłona urządzeń technicznych. W skład systemu wchodzą następujące elementy:

– konsole aluminiowe lub pasywne

– pionowe profile aluminiowe KCT i KCL

– elementy dystansowe BSD1

– zaczepy BSZ1

– lamele BSL1

Rodzaj oraz wymiary konsol są dobierane na podstawie dokumentacji projektowej, w zależności od wysięgu żaluzji oraz wymagań wytrzymałościowych i termicznych.

W systemie żaluzji BS wykorzystuje się profile pionowe KCT i KCL (te same, które stosuje się w systemie KCS). Profile aluminiowe KCT są profilami teowymi, stosowanymi na łączeniu lamel. Profile aluminiowe KCL są natomiast profilami kątowymi, stosowanymi jako profile wsporcze w środkowej części lamel. Profile posiadają specjalne prowadnice szynowe do mocowania zaczepów. Ponadto prowadnice stanowią dodatkowe zabezpieczenie na wyrywanie zaczepów z profili.

Zaczepy BSZ1 oraz elementy dystansowe BSD1 wsuwa się na przemian w prowadnice profili pionowych. Stosując elementy dystansowe o stałej wysokości uzyskuje się jednakowy rozstaw między zaczepami, bez konieczności każdorazowego odmierzania ich lokalizacji. Wsuwając elementy w prowadnice profili nie ma konieczności mocowania mechanicznego każdego elementu – wystarczy przymocować pierwszy element od dołu i od góry za pomocą wkrętu lub nitu, co wpływa korzystnie na łatwość oraz tempo montażu.

Lamele aluminiowe BSL1 wczepia się w zaczepy BSZ1 na zasadzie zatrzasku. Żaluzje z założenia mocuje się lamelami skierowanymi do góry, dzięki czemu uzyskujemy swobodny przepływ powietrza przy jednoczesnym zachowaniu braku prześwitu z dolnej perspektywy. W ten sposób żaluzja pełni funkcję osłonową.

Pliki do pobrania:

Realizacje z tym systemem