Podkładka HDPE

Podkładka HDPE jest stosowana pod konsole oddzielając je od konstrukcji budynku, tym samym zapobiegając korozji na styku dwóch elementów. Cechuje się ona niską przewodnością cieplną, przez co pełni również funkcję termoizolacyjną niwelując w pewnym stopniu zjawisko „mostka termicznego”. Podkładka HDPE posiada zagięcia boczne dostosowane do szerokość konsol, co umożliwia złączenie obu elementów. Podkładka posiada również … Czytaj więcej

Podkładka PVC

Podkładka ze spienionego PVC jest stosowana pod konsole oddzielając je od konstrukcji budynku, tym samym zapobiegając korozji na styku dwóch elementów. Cechuje się ona niską przewodnością cieplną, przez co pełni również funkcję termoizolacyjną niwelując w pewnym stopniu zjawisko „mostka termicznego”. Standardowe grubości podkładek to 2 mm oraz 10 mm.

Wspornik KWP2

Stopka KWW1 wraz z wspornikiem KWP2 stanowią zestaw do wzmocnienia konsoli na działanie sił bocznych, zwiększając sztywność całego układu podkonstrukcji. Znajduje on zastosowanie przy dużych wysięgach oraz przy poziomym układzie profili.

Listwa KRP

Listwa KRP złożona jest z dwóch profili aluminiowych KRP1 oraz KRP2. Służy ona do mocowania płyt wypełniających przegrody balkonowe np. HPL lub szklanych w sposób niewidoczny, na zasadzie zatrzasku. Profile są zoptymalizowane pod względem kształtu oraz ciężaru, co wpływa na niski koszt oraz łatwość w montażu. Listwa KRP nie jest elementem nośnym. Konstrukcję nośną przegrody … Czytaj więcej

Zaczep KWE

Zaczep KWE stanowi element systemu podkonstrukcji prętowej stosowanego najczęściej przy termomodernizacjach istniejących obiektów. Element ten jest nakręcany na pręt gwintowany przez dwie ścianki środkowe posiadające otwory gwintowane. Mocowanie przez dwie ścianki zapewnia odpowiednie usztywnienie połączenia dwóch elementów. W zaczep KWE wsuwany jest profil KWRP lub KWRC. Ścianki zaczepu są nachylone ku sobie pod delikatnym kątem … Czytaj więcej

Zaczep KWS

Zaczep KWS został zaprojektowany z myślą o estetycznym sposobie montażu płyt elewacyjnych typu siding w technologii elewacji wentylowanej. Specjalny „wąs” stanowiący górną część zaczepu wypiera płytę po jej zamontowaniu, dzięki czemu w układzie nie występują luzy, rozwiązanie jest trwałe a płyty nie przesuwają się pod wpływem działania wiatru.

Zaczep KWH

Zaczepy KWH stosuje się do niewidocznego mocowania zewnętrznych płyt elewacyjnych za pomocą kotew tylno-nacinających. Grubość zaczepów 4 mm zapewnia dużą wytrzymałość elementu, dzięki czemu można na nich wieszać ciężkie okładziny takie, jak beton architektoniczny czy kamień. Zaczepy uzbrojone są w uszczelki EPDM umiejscowione w specjalnych gniazdach. W górnej części zaczepu zlokalizowany jest otwór gwintowany, w … Czytaj więcej

Zaczep KWK

Zaczep KWK służy do mocowania paneli kompozytowych. Jest on produkowany ze stali nierdzewnej gr. 1 mm. Zaczepy te stosuje się przy małych obciążeniach lub małych formatach paneli. Ich zaletą jest niski koszt.

Zaczep KWZ

Zaczep KWZ jest elementów dwóch różnych systemów podkonstrukcji – BSP KWRY oraz BSP KWH. W jednym i drugim przypadku zaczep mocowany jest do profilu KWRY. Specjalne „wąsy” po wsunięciu w profil KWRY rozpierają się o jego ścianki umożliwiając tymczasowe umiejscowienie zaczepu w profilu oraz łatwe przesuwanie go wzdłuż profilu.

Zaczep KC5

Zaczep KC5 jest elementem systemu podkonstrukcji BSP KCS. Jest to pośredni zaczep do mocowania okładzin szklanych lub ze spieku kwarcowego, stosowany na pionowym łączeniu paneli. Kształt zaczepu KC5 jest dopasowany do gniazda w profilu KCT, co umożliwia wsunięcie zaczepu w profil.