Zaczep KWE

Zaczep KWE stanowi element systemu podkonstrukcji prętowej stosowanego najczęściej przy termomodernizacjach istniejących obiektów. Element ten jest nakręcany na pręt gwintowany przez dwie ścianki środkowe posiadające otwory gwintowane. Mocowanie przez dwie ścianki zapewnia odpowiednie usztywnienie połączenia dwóch elementów. W zaczep KWE wsuwany jest profil KWRP lub KWRC. Ścianki zaczepu są nachylone ku sobie pod delikatnym kątem … Czytaj więcej

Zaczep KWS

Zaczep KWS został zaprojektowany z myślą o estetycznym sposobie montażu płyt elewacyjnych typu siding w technologii elewacji wentylowanej. Specjalny „wąs” stanowiący górną część zaczepu wypiera płytę po jej zamontowaniu, dzięki czemu w układzie nie występują luzy, rozwiązanie jest trwałe a płyty nie przesuwają się pod wpływem działania wiatru.

Zaczep KWH

Zaczepy KWH stosuje się do niewidocznego mocowania zewnętrznych płyt elewacyjnych za pomocą kotew tylno-nacinających. Grubość zaczepów 4 mm zapewnia dużą wytrzymałość elementu, dzięki czemu można na nich wieszać ciężkie okładziny takie, jak beton architektoniczny czy kamień. Zaczepy uzbrojone są w uszczelki EPDM umiejscowione w specjalnych gniazdach. W górnej części zaczepu zlokalizowany jest otwór gwintowany, w … Czytaj więcej

Zaczep KWK

Zaczep KWK służy do mocowania paneli kompozytowych. Jest on produkowany ze stali nierdzewnej gr. 1 mm. Zaczepy te stosuje się przy małych obciążeniach lub małych formatach paneli. Ich zaletą jest niski koszt.

Zaczep KWZ

Zaczep KWZ jest elementów dwóch różnych systemów podkonstrukcji – BSP KWRY oraz BSP KWH. W jednym i drugim przypadku zaczep mocowany jest do profilu KWRY. Specjalne „wąsy” po wsunięciu w profil KWRY rozpierają się o jego ścianki umożliwiając tymczasowe umiejscowienie zaczepu w profilu oraz łatwe przesuwanie go wzdłuż profilu.

Zaczep KC5

Zaczep KC5 jest elementem systemu podkonstrukcji BSP KCS. Jest to pośredni zaczep do mocowania okładzin szklanych lub ze spieku kwarcowego, stosowany na pionowym łączeniu paneli. Kształt zaczepu KC5 jest dopasowany do gniazda w profilu KCT, co umożliwia wsunięcie zaczepu w profil.

Zaczep KC4

Zaczep KC4 jest elementem systemu podkonstrukcji BSP KCS. Jest to pośredni zaczep do mocowania okładzin szklanych lub ze spieku kwarcowego, stosowany na poziomym łączeniu paneli. Posiada on frezowane rowki dopasowane do prowadnicy w profilu KCL oraz KCT. W zaczepie znajdują się również gniazda na uszczelki wypierające panele elewacyjne. Rozwiązanie to umożliwia wieszanie paneli o różnych … Czytaj więcej

Zaczep KC3

Zaczep KC3 jest elementem systemu podkonstrukcji BSP KCS. Jest to skrajny zaczep do mocowania okładzin szklanych lub ze spieku kwarcowego. Posiada on frezowane rowki dopasowane do prowadnicy w profilu KCL oraz KCT. W zaczepie znajduje się również gniazdo na uszczelki wypierające panele elewacyjne. Rozwiązanie to umożliwia wieszanie paneli o różnych grubościach regulując grubość uszczelki wypierającej.

Zaczep KC2

Zaczep KC2 jest elementem systemu podkonstrukcji BSP KCS. Jest to pośredni zaczep do mocowania okładzin kamiennych lub ceramicznych, stosowany na poziomym łączeniu paneli. Posiada on frezowane rowki dopasowane do prowadnicy w profilu KCL oraz KCT. W zaczepie znajdują się również gniazda na uszczelki wypierające panele elewacyjne. Rozwiązanie to umożliwia wieszanie paneli o różnych grubościach regulując … Czytaj więcej

Zaczep KC1

Zaczep KC1 jest elementem systemu podkonstrukcji BSP KCS. Jest to skrajny zaczep do mocowania okładzin kamiennych lub ceramicznych. Posiada on frezowane rowki dopasowane do prowadnicy w profilu KCL oraz KCT. W zaczepie znajduje się również gniazdo na uszczelki wypierające panele elewacyjne. Rozwiązanie to umożliwia wieszanie paneli o różnych grubościach regulując grubość uszczelki wypierającej.