Targi “RESTA” 2013 w Wilnie

W dniach 24 – 27 kwietnia 2013 r. w Centrum Wystawienniczo – Kongresowym LITEXPO w Wilnie odbyły się Międzynarodowe Targi Budownictwa RESTA 2013. Są to największe targi w regionie państw bałtyckich, dotyczące tematyki budownictwa. Na powierzchni ok. 30 tys. m2 wystawiało się ponad 500 wystawców z  13 krajów, a liczba zwiedzających przekroczyła 40tys. osób. W targach uczestniczyły zarówno lokalne firmy litewskie, jak również swoją obecność zaakcentowały przedstawicielstwa znaczących międzynarodowych producentów i dostawców materiałów budowlanych. W branży elewacji wentylowanych ofertę produktową przedstawiły koncerny EQUITONE, PAROC, ROCKWOOL i inni.

Firma BSP przedstawiła swoją ofertę produktową na wspólnym stoisku wraz z litewskim partnerem handlowym oraz na specjalnym stoisku Ambasady Polskiej, promującej naszą obecność na Litwie i wspierającej polskie inwestycje w tym kraju.

Obecność BSP zaowocowała nawiązaniem wielu bardzo obiecujących kontaktów z lokalnymi firmami z branży elewacji wentylowanych.

Po boomie sprzed kilkunastu lat oraz głębokim kryzysie 2009 gospodarka litewska powoli zaczyna się rozwijać. Zapowiadane są duże inwestycje infrastrukturalne, częściowo współfinansowane ze środków Unii Europejskiej. Mogą one kreować szanse zarówno dla dostawców materiałów budowlanych, jak również dla firm budowlanych i inżynieryjnych.

Priorytetowym założeniem obecnego rządu jest realizacja programu termorenowacji budynków wielomieszkaniowych wybudowanych w technologii płyty prefabrykowanej, jeszcze w czasach Związku Radzieckiego. Nasi partnerzy na Litwie są bardzo zaineresowani wspólnym działaniem wraz z BSP na rzez programu termorenowacji.