BSP wprowadza innowacyjne rozwiązanie

W dniu 9 lutego 2015 roku magazyn Bulider opublikował następujący artykuł opisujący nowoczesne rozwiązania oferowane przez BSP Bracket System Polska

Od zeszłego roku zaczęły w Polsce obowiązywać nowe przepisy dotyczące warunków technicznych dla budynków. Zmiana ma na celu stopniowe, rozłożone na kilka najbliższych lat aż do roku 2021, zmniejszenie zapotrzebowania budynków na ciepło i zwiększanie wykorzystania energii ze źródeł odnawialnych.

Wychodząc naprzeciw tym zmianom, firma BSP Bracket System Polska – lider w rozwiązaniach systemowych do zamocowań elewacji wentylowanych – wprowadziła na rynek unikalne rozwiązanie pozwalające na znaczne polepszenie właściwości termicznych stosowanych zamocowań – konsolę pasywną.

Jest to połączenie tradycyjnej konsoli wykonanej z tłoczonego aluminium ze specjalnie zaprojektowanym elementem wykonanym z tworzywa sztucznego, które zapewnia z jednej strony wysoką (porównywalną z aluminium) wytrzymałość mechaniczną, a z drugiej rewelacyjne właściwości termiczne, praktycznie niwelujące zjawisko mostka termicznego. Rozwiązanie zapewnia bezproblemowe osiągnięcie wymagań dotyczących współczynnika przenikania ciepła U z zapasem pozwalającym, osiągnięcie wartości docelowych na rok 2021 już dziś.”